Možno tápete v nekonečnom zozname inšpiračných fotiek z Pinterestu, Instagramu či zahraničných blogov a neviete sa rozhodnúť ako ďalej. Vytvoriť si kapsulový šatník je vcelku jednoduché, no vyžaduje si to čas. Nie je za tým presná metodológia, cieľom je mať zo seba a z vecí v šatníku dobrý pocit. A samozrejme praktickosť a maximálne prispôsobenie vášmu životnému štýlu.

Tieto štyri kroky vám pomôžu pri tvorbe vašej kapsule, alebo osobnej uniformy. Dobrý šatník znamená mať pohodlie, lichotivé strihy a farby, prehľad v šatníku a hlavne mať vždy čo na seba. Ak vás zaujíma detailný postup na vytvorenie šatníka môžete si stiahnuť náš návod CILA - kapsulový šatník na mieru.

 

 

priklad kapsuloveho satnika

Prvý krok: Farebná paleta

Určite si farebnú paletu. Vôbec to nemusia byť neutrálne tóny. Ak sa dobre cítite v zelenej a modrej, či veľkých kvetovaných vzoroch, pokojne to môže byť váš farebný základ. Najlepším spôsobom je vytriediť si celý šatník podľa farieb a zhodnotiť, ktoré odtiene v ňom prevládajú a ktoré vám sedia.

 

Druhý krok: Obľúbené kúsky

Vyberte si najobľúbenejšie kúsky. Ak dostávate veľa komplimentov na niektoré oblečenie, alebo sa v ňom jednoducho cítite pohodlne a sama sebou, mal by to byť váš základ šatníka. Všímajte si strih a konštrukciu tohto oblečenia, čo lichotí postave, urobte si pár selfie fotiek pre referenciu.

 

Tretí krok: Základné kúsky

Doplňte šatník o základné tzv. basic kúsky. Ide o funkčné jednoduché veci ako košele, tričká, kabáty, denim, doplnky a podobne. V podstate je úplne na vás, čo je pre vás znamená basic kúsok. Ak pracujete v banke môže to byť blúzka, sako, nohavice, sukňa. Ak pracujete ako fitness coach bude to tričko, džinsy, voľnočasové nohavice, mikina. Ak dochádzate a cestujete vlakom či autobusom oceníte príjemné oblečenie ktoré sa ľahko vrství, tričko, funkčná bunda, body, voľné nohavice, šaty. V závislosti od náplne vašej práce, hobby a aktivitám si určite, do čoho potrebujete investovať a čo nosíte často, opakovane.

 

Štvrtý krok: Extra

Extra kúsky, ktoré slúžia na vaše módne experimenty. Každá žena potrebuje priestor na pekné trendy veci, či občasné impulzívne nákupy. Ak máte vybudovaný šatník, neznamená to, že úplne prestanete nakupovať. Snažte sa ich však limitovať napr. na 5 kusov ročne alebo nakúpte častejšie zo secondhandu.

 

Kalkulačka na kapsulový šatník

Koľko outfitov budete potrebovať do vašej novej kapsulky, si môžete ľahko overiť cez našu kalkulačku. Tento výsledok predstavuje ideálny počet oufitov do sezónnej kapsule, tzn. na obdobie troch mesiacov.

Spustiť kalkulačku

 

 

kapsulovy satnik